Par mums

Vidzemes šosejas 72.km no Rīgas, starp Siguldu un Cēsīm, daba ir izveidojusi, un mēs pilnveidojuši mierpilnu vietu, kura sevī ietver gan mistisko romantismu, gan ģimenes mantojumu, gan tādus dabas brīnumus kā ūdenskritumus un, protams, apmeklētāju iesaisti - atmodināto ūdensveču meklēšana Melderupes krastos!

Ieriķu dzirnavu parka teritorijā mājo vairāki ūdenskritumi no kuriem viens ierindojas Latvijas augstāko ūdenskritumu karaļu sarakstā, kā trešais augstākais. Ņemot vērā, ka Melderupe ir izteikta lašupe, katru gadu rudenī (kad diennakts vidējā temperatūra sasniedz +6C) iespējams vērot kā upē nārstot nāk laši, un kā tie mēģina pārvarēt lielākā ūdenskrituma augstumu.

Ieriķu dzirnavas sevī ietver vairāk kā 350 gadu vecos dzirnavu mūrus, jo pirmo reizi Ieriķu muižas kartē tās parādās 1681. gadā. Savulaik tās tika uzceltas kā Ieriķu muižas saimniecības sastāvdaļa. 1924. gadā tās iegādājās un par īpašnieku kļuva Jorģis Ziemelis, kura pēcnācēji vēl šobrīd saimnieko dzirnavu teritorijā. Savu gaitu vērienīgi ir atsācis Baltijā viens no lielākajiem ūdensratiem, kurš dēvēts par godu dzimtas pirmajam saimniekam Jorģim.

Jorģis savā saimniekošanas laikā dzirnavu teritorijā atrada enerģētiski spēcīgāko vietu - uguns āderu krustpunktu, uz kura tika iestādītas četras likteņliepas - par godu viņa meitām. Šobrīd uz likteņliepām ved kāpnes, kas ļauj apmeklētājiem piekļūt šai vietai un enerģētiski uzlādēties.

Pilnveidojot parka teritoriju, to caurvij savdabīga floristikas ekspozīcija - Latvijas sūnu veidoti dzīvnieku tēli to dabīgajos izmēros un mūsu, nu jau slavenie, atmodinātie akmens ūdensveči upes krastos. To skaits ir mainīgs, esi vērīgs! 

Kāzu fotosesijas ir neatņemama mūsu parka sastāvdaļa jebkurā gada laikā!

Kā arī parka teritorijā ir piknika vieta ģimenēm vai lielāku grupu pasākumiem.

Blakus esošajā krodziņā "Dzirnakmeņi" iespējams ieturēt sātīgas pusdienas un nobaudīt pašceptos konditorejas izstrādājumus!